fbpx
Přeskočit na obsah

FOFR industry: Rituály

Pátek 15:00 – 16:30

Kinosál

Součástí festivalu FOFR je také industry program zaměřený na case study úspěšného krátkeho filmu Rituály (r. Damián Vondrášek). Nejdříve film promítneme a poté bude následovat rozhovor s Martinou Netíkovou.

Vznik a vývoj filmu Rituály, který obdržel cenu Českého lva za nejlepší krátký film za rok 2022, představí producentka filmu Martina Netíková. Moderuje filmový kritik a kulturní publicista Pavel Sladký.  

Martina Netíková je absolventkou Katedry produkce na pražské FAMU, kde během studií založila distribuční label FAMU v kině a produkovala krátké filmy režiséra Damiána Vondráška – Vězení (KVIFF, MFF San Sebastián, nominace na Cenu Magnesia) a Hranice, (MFF v Terstu). Koprodukovala také hraný debut Zlý časy (r. Tom Wilson) a společně s Kristýnou Michálek Květovou také úspěšný dokumentární film Návštěvníci (r. Veronika Lišková). Je členkou České filmové a televizní akademie a absolventkou workshopů Focus Script v Cannes a Midpoint. 

Pořádá Audiovizuální centrum ve spolupráci s Kinem Kavalírka. Provoz Audiovizuálního centra je podporován Ministerstvem kultury ČR. 

Co na FOFRu 2024 můžete vidět

Štítky:

A JE TO ZA NÁMI! FOFR festival 2024 je již u konce! Děkujeme!

X