fbpx
Přeskočit na obsah

Třetí filmový blok

Pátek 17:00 – 17:50

Kinosál

Připravte se na další porci filmových lahůdek! V pátek vás čeká 3. filmový blok nabitý krátkými studentskými filmy. Nenechte si ujít tyhle talentované kousky: 

Tohle si nenechte ujít! 

Děvčátko se sirkami

ČESKÁ PREMIÉRA

Eliška Kalašová, 8:17, Česko, H20

Po smrti matky žije děvčátko pouze s otcem v malé chaloupce na kraji vesnice, aby se uživili, musí prodávat sirky, které otec vyrábí. Když se ji nepodaří všechny sirky prodat, má strach jít domů a aby se zahřálo, rozhodne se zapálit jednu z neprodaných sirek. V plamínku sirky ji ovšem čeká překvapení, které ji donutí škrtnout další sirku.

What’s for Dinner?

Maja Górczak, 11:10, Česko, D25

Mladá rodina se rozhoduje, co bude k večeři. Při shánění správných ingrediencí na dlouho očekávané palačinky se musí vypořádat s nečekanými potížemi.

The Leak

ČESKÁ PREMIÉRA

Paola Cubillos, 7:40, Belgie, A30

V tichu bytu dojde při úniku vody k setkání hlavní hrdinky s jejím mladším já a k rozmazaným vzpomínkám na dávnou ztrátu.

Jedno Česko

Matyáš Plch, 10:30, Česko, D20

Dokumentární práce poukazuje na klimatické změny, které zaznamenáváme na našem území. Dokument je vyprávěný skrze VoiceOver a aktéry, které jsme zpovídali. Primární zaměření je lesní požár v Českosaském Švýcarsku a kůrovcová kalamita. Hlavní účel dokumentu je ukázat, jak svobodný trh dokáže lépe řešit klimatickou krizi. Závěrem lze konstatovat, že je důležité pečovat o životní prostředí, ale není potřeba vše řešit skrze regulace a politické zásahy.

Věšení

Ivanna Kravchuk, 9:49, Česko, H25

Ocitneme se na chmurném sídlišti, zahaleném stínem panelových bloků. Sousedky Květa a Zdena jako každého dne pracovitě pověsily prádlo a přitom nešetří svými ostrými jazyky, které tak rády používají k pomlouvání svých sousedů. Jejich rutinu náhle naruší příchod nového souseda Viktora, který nedávno přistěhoval se svou manželkou Evou do jejich barákového domu.

Co na FOFRu 2024 můžete vidět

Štítky:

A JE TO ZA NÁMI! FOFR festival 2024 je již u konce! Děkujeme!

X