fbpx
Přeskočit na obsah

Fofrem projíždíme všechny přihlášené filmy

Koncem února jsme uzavřeli přihlášky na náš festival studentských filmů pro tvůrce z České republiky, ale i širokého světa. Celkem bylo na druhý ročník FOFRu letos přihlášeno 112 kvalitních snímků. Nyní je před námi jeden velký a nelehký úkol. Naše programová sekce musí vybrat ty nejlepší filmy, které následně na festivalu promítneme před stovkami diváků a porotou jejíž sestava pro druhý ročník bude brzy odhalena. 

Většina filmů pochází z tuzemska, ať už z FAMU, filmovky v Písku, Zlína a dalších středních škol. Dostaly se k nám také krátkometrážní projekty ze Srbska, Velké Británie, Íránu, Belgie, Kanady, ale i Číny či Taiwanu. Festival tak může rozrůst i za hranice naší malé zemičky a dostat se do širšího povědomí. V dlouhém seznamu žánrů nechybí psychologická dramata, životopisné příběhy, komedie, sci-fi, dokumenty i velmi hravé animace. V mnoha případech se jedná o velmi kvalitně propracované snímky, které se bezesporu dokážou vyrovnat filmům na světové úrovni. 

Slovy nelze vyjádřit, jak moc jsme vděční, že jste přihlásili vaše filmy na náš festival. Všechny poctivě zhlédneme a možná právě ten váš bude promítnut na druhém ročníku, který se letos bude konat v rámci tří dnů a to od 30. května do 1. června.

UŽ JE TO TADY! FOFR festival je již v plném proudu!

X