Přeskočit na obsah

O festivalu

Studentský festival FOFR si klade za cíl propojit mladé filmaře mezi sebou. Zaměřujeme se na tvorbu všech mladých tvůrců ve věku 15-30 let, kteří mají chuť ukazovat své filmy a mluvit o nich. Hledáme především filmaře z České republiky, ale nabízíme i prostor pro filmaře z celého světa, převážně pak z Evropy.

Pro festival je důležité, aby se filmy pouze nepouštěly divákům, ale aby se o nich především diskutovalo s ostatními tvůrci, ale i s diváky z řad širší veřejnosti. V rámci festivalových dnů (30. 5 – 1. 6.) máme naplánované diskuze po každém filmovém bloku, které budou vést filmoví profesionálové. Ještě důležitější než názory zkušených filmařů a filmových teoretiků, budou názory vrstevníků a diváků, kteří budou mít možnost se k jednotlivým filmům vyjádřit. Další možností, jak budou moci návštěvníci předat zpětnou vazbu mladým tvůrcům, bude tzv. systém obálek, do kterého bude možné vkládat vzkazy.

Rádi bychom také tvůrcům zprostředkovali setkání s významnými českými režiséry. Spíš než jejich aktuální tvorbě, bychom se rádi věnovali jejich začátkům a studentské tvorbě. V rámci těchto setkání by se promítaly jejich prvotiny nebo studentské filmy.

Chceme, aby tento festival byl maximálně inspirativní a prohluboval zájem o studentskou nezávislou filmovou tvorbu.

FOFR 2024 se blíží. Festival začně již za

X