fbpx
Přeskočit na obsah

Porota FOFR festivalu

TOMÁŠ HUBÁČEK

Jsem filmový historik a publicista. Během studia filmové vědy na pražské a následně brněnské filozofické fakultě jsem vyučoval filmové umění na SPŠ sdělovací techniky v Panské. Společně s prací pro programová oddělení tuzemských filmových festivalů pracuji od roku 2023 pro Národní filmový archiv, kde se zaměřuji primárně na amatérskou a současnou hranou tvorbu. Na FAMU vedu kurz pro posluchače univerzity třetího věku, přispívám texty do odborných periodik (A2, Cinepur, Film a doba) a jsem dramaturgem festivalu nezávislého a amatérského filmu České vize. V porotě festivalu FOFR jsem zasedal již v jeho prvním ročníku v roce 2023.

MARTIN MIŠŮR

Jsem filmový historik, pedagog a publicista. Vědecký pracovník na FF UK a administrativní pracovník na FHS UK. Věnuji se především produkčním a distribučním dějinám poválečné československé kinematografie, dále unproduction studies a žánrové teorii i žánrové praxi zestátněných kinematografií. Publikuji v časopisech Cinepur, Film a doba nebo A2.

NIKOLA MICAJOVÁ

Vytudovala jsem na Katedře filmových studií na FF UK a nyní ve studiu pokračuji na FF v Brně. Vyučuji dějiny a estetiku filmu na SPŠST Panská a dlouhodobě se věnuji filmové edukaci, ať už ve formě lektorství multimédií nebo v managementu filmově-edukačních projektů. Mimo filmovou vzdělávací činnost se rovněž zabývám festivalovou produkcí.

ALBERT HOSPODÁŘSKÝ

Jmenuji se Albert Hospodářský a narodil jsem se v Jihlavě v květnu roku 1996. Od útlého mládí jsem tíhnul k umělecké činnosti, především hudbě a filmu, a koncem základní školy ve mne zvítězilo nadšení z filmového média. Vystudoval jsem nejprve SPŠST Panskou a poté nekompletní bakalářské studium na katedře dokumentaristiky na Pražské FAMU. Udělal jsem několik krátkých hraných i dokumentárních filmů a v roce 2023 debutoval celovečerním hraným snímkem Brutální Vedro. Většinu své kreativní energie a času věnuji psaní scénářů a nyní dokončuji jeden nový, který plánuji realizovat jako svůj druhý, celovečerní hraný film.

UŽ JE TO TADY! FOFR festival je již v plném proudu!

X